Hi, How Can We Help You?

Rusya Çalışma Vizesi


Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma Vizesi İçin Gerekli İşlemler

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz,

Rusya aktarmalı uçuşlarınızda veya karayolu veya demiryolu transit vizeye ihtiyacınız olabilir, tek girişli Rusya vizesi, çok girişli Rusya vizesi,  Rusya havaalanı transit vize ve Rusya karayolu transit seyahatleriniz için kapsamlı bilgileri sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

Rusya’dan 10 günlük süre içinde (karayolu taşıtı veya tren ile) 3 gün içinde (havayolu ile) transit geçiş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vatansızlar ve diğer ülke vatandaşlarının Transit Vize başvurusu yapması gerekmektedir. Rusya transit vize başvurusu için; Rusya’ya geliş-gidiş biletlerinin, varacağı ülkeye ait geçerli bir vizesinin ya da gidiş ülkesine ait pasaportunun olması gerekmektedir. Eğer başvuru sahibi Rusya topraklarından motorlu araba ve ağır taşıtlarla geçecek ise transit vizeleri yolculuğu tamamlayabilecekleri en kısa mesafe hesaplanarak verilmektedir. Yani şoförlerin günde 500 km yol kat ettikleri düşünülerek hesaplama yapılır. Böylece tek girişli transit vize en fazla 10 günlük verilmektedir.

Rusya Havaalanı Transit vize

Havaalanı transit bölgeden çıkış yapacaksanız transit vize almanız gerekecektir. Havaalanı transit bölgeden çıkış yapmayacaksanız vize almanız gerekmeyebilir. Eğer Rusya’da aynı havaalanından uçak değişimi yapacaksanız ve transfer yaptığınız havaalanında transit bölge var ise diğer ülkeye giriş haklarını kanıtlayan belge ve uçak biletlerini yanlarında bulundurmaları kaydıyla ve uçak değişim süresinin 24 saati geçmemesi kaydıyla transit vizeden muafiyet durumu söz konusudur.

Rusya Vizesi İletişim Hattı