Hi, How Can We Help You?

Rusya Turistik Vize

Değerli ziyaretçimiz, Rusya Turist Vizesi sayfamıza hoş geldiniz, Rusya kültürel etkinliklere katılma, fuarlara katılma, turistik, gezi amacıyla ve sergilere, açık arttırmalara, tıbbi konsültasyonlara incelemelere iştirak etmek üzere seyahat edeceklerin başvurması gereken vize türüdür. Turistik amaçlı seyahatlerde Rusya vizesi için gerekli evraklar listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Rusya turistik vize diğer ülke vatandaşlarına kısa süreli turistik ziyaret etme hakkı vermektedir..

Rusya turistik vize başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları için Rusya vizesi ülkeye kültürel organizasyon ve turistik gezi amacıyla seyahat edecekler için verilmektedir. Rusya turist vizesinin maksimum geçerlilik süresi 30 gündür. Turist vizeleri tek veya çift girişli olarak alınabilmektedir. Rusya vizesi için gerekli evraklar tek veya çift girişli vize başvuruları için değişmemektedir.

Rusya turistik vize başvuru işlemi aşağıdaki kategorilerden biri seçilerek gerçekleştirilir:

  • 30 günlük tek girişli standart başvuru
  • 30 günlük tek girişli ekspres başvuru
  • 30 günlük çift girişli standart başvuru
  • 30 günlük çift girişli ekspres başvuru

Yukarıdaki turistik vize seçeneklerinin başvuru ücretlerini tarafımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda Rusya vize ücreti; konsolosluk harcı, vize ücreti, davetiye ve hizmet bedeli olarak ayrı ayrı belirtilmiştir.

rusya-vizesi

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Turistik)

  • Seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport
  • 1 adet 3,5x4,5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf
  • Voucher Belgesi ve Garanti Mektubu (Tarafımızca temin edilmektedir).
  • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları (Tarafımızca temin edilmektedir)
  • Başvuru formu: (İletmiş olduğunuz kişisel bilgilerinize istinaden tarafımızca doldurulacaktır).

Rusya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar

Rusya turistik vize kaç günde çıkar sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Vize başvuru süreci Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Ekspres turistik vize başvuruları 1-3 iş gününde, standart turistik vize başvuruları ise 4-10 iş günü içerisinde neticelendirilir. Başvuru yapılan gün süreye dahil edilmemektedir. Bu süreç resmî tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilmektedir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Rusya vizesinin verilmesi, Rusya Başkonsolosluğu’nun takdirindedir. Tarafımızın başvurunuzun değerlendirilmesi hususunda bir etkisi bulunmamaktadır.

rusya turist vizesi nasil alinir

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetkili seyahat acentası olarak şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için aşağıdaki Rusya vizesi için gerekli evraklar listesinde yer alan belgeleri kargo/kurye yoluyla ofisimize göndermeniz gerekmektedir.

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu’nun ikamet edilen şehre yönelik hizmet ayrımı yoktur ve ülkemizin her yerinden pasaportunuzu tarafımıza iletebilirsiniz. Bu nedenle evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek de evraklarınızı teslim edebilirsiniz

Rusya Vizesi İletişim Hattı