Hi, How Can We Help You?

Rusya Ticari Vize

Değerli Ziyaretçimiz, Rusya Ticari Vize sayfamıza Hoş Geldiniz, yazımızın devamında 2021 yılında hazırlanması gereken Rusya ticari vize evrakları için gerekli evraklar ve başvuru adımları, Rusya ticari vize davetiye formatı hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Rusya vize başvurusunda bulunmadan önce sayfamızdaki bilgileri okumanızı tavsiye ederiz.

Rusya Federasyonu’na, müzakerelerde bulunmak, seminere, konferansa katılmak, iş ortakları ile görüşme düzenlemek gibi iş amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizesi alması gerekmektedir.

Rusya ticari vize için gerekli evraklar kargo yoluyla ofisimize ulaştırdığınız takdirde yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Feray Turizm Rusya vize danışmanınızla iletişime geçip ticari vize işlemlerinizi zaman kaybetmeden başlatabilmek için bize 0555 217 87 65 numaralı merkez ofis hattımızdan ulaşabilirsiniz.

rusya-vizesi
rusya-ticari-vize
  • Davetiye: Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’nin ticari vize başvurularında davetiye ve yazılı müracaatı zorunlu kılmaktadır. Başvuru sahibi Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi (FMS Rossii), Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı (MID Rossii) tarafından düzenlenen davetiyenin orijinalini sunmalıdır. Rusya ticari davetiye formatı ve temin süreci hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki "Rusya vizesi için tıkla" bağlantısını ziyaret ederek iletişim ve ulaşım bilgilerimize ulaşabilirsiniz.
  • Pasaport: Rusya vizesi süresinin bitiminden itibaren 6 geçerliliği olan pasaport.
  • Kişisel Bilgiler veya Feray Turizm Rusya vize başvuru formu: Kişiler bilgiler (seyahat şehri, seyahat tarihleri gidiş-dönüş, ev adresi, cep tel, meslek, iş ismi, iş adresi) Rusya vize talep formunu doldurarak diğer belgelerinizle birlikte ofisimize kargo ile göndermeniz halinde başvuru formunun doldurulması konusunda gerekli desteği sağlamaktayız. Formun çıktısı alındıktan sonra fotoğraf yapıştırılıp başvuru dosyasına eklenmelidir. Ticari seyahatiniz için Nazran, Vladikafkas , Beslan , Grozni, Nalçik şehirlerinden birine gidecekseniz vize değerlendirme süreniz uzayabilir.
  • Biometrik Fotoğraf: Arka fonu beyaz, önden çekilmiş, 3,5x4,5 cm ebatlarında, renkli 2 adet fotoğraf

Rusya Ticari Vize Detayları

rusya ticari vize detaylari

Rusya Ticari Vize Davetiye

Rusya’ya yapacağınız ticari amaçlı seyahatlerde davetiye belgesi sunmanız gerekecektir. 2021 yılında Rusya ticari vize davetiyeyi orijinal ya da elektronik olarak temin edebilirsiniz. Rusya vize başvurularında konaklama süresi 1yıl içerisinde kullanılmak üzere yıl içinde 2 periyot olarak 180 günde/90 gün konaklama hakkı sağlamaktadır. Bir seferde 90 gün üzeri kalış mümkün değildir. Rusya yıllık vizelerin üzerinde ДЕЙСТВУЕТ 90 ДНЕЙ ИЗ КАЖДЫХ 180 ibaresi yer almalıdır. Rusya’ya ticari seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin temin edeceği ticari davetiyeler Rusya Federasyonu Bakanlık (УФМС) onaylı olmalıdır.

Rusya Ticari Vize İşlemleri 2021

Rusya vize işlemleri 2021 yılı başvuru sürecinde en önemli aşama evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Feray Turizm Rusya vize danışmanınız başvuruları beyan edilen evraklara göre değerlendirerek size bilgi verecektir. Rusya Federasyonu Konsolosluğu gördüğü takdirde vize yetkilisinin ek evrak isteme, başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırma ve değerlendirme sürecini uzatma yetkisi bulunmaktadır.

Rusya Ticari Vizesi Geçerlilik Süresi

1 yıl içinde 90 gün geçerliliği olan tek girişli veya çift girişli olarak verilmektedir. Rusya ticari vize 90 günden daha uzun süreli olarak da temin edilebilmektedir. Bu konuda Feray Turizm Rusya vize danışmanınızdan bilgi alınız. Rusya Konsolosluğunun gerekli görüldüğü durumlarda 1 yıl süreli ve çok girişli Rusya vizesi de alınabilmektedir.

Vizenin kaç günlük verileceğini Rusya’da katılacağınız etkinliğin süresi belirleyecektir. Örneğin; başvuru sahibinin katılacağı fuar süreklilik içermiyorsa, tek veya çift girişli 90 gün geçerli vize verilir. Eğer başvuru sahibi Rusya’da ticari faaliyetiyle ilgili şube açmak veya ortaklık kurmak için bulunuyorsa 1 yıllık çok girişli vize talebinde bulunması gerecektir. Rusya vize başvurunuzu eksiksiz olarak tamamlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti 2021

Rusya vize ücreti; konsolosluk harcı, işlem merkezi servis bedeli ve vize servisimiz danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. 48 saat içinde sonuçlanan Rusya ekspres vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız lütfen yetkililerimizi bilgilendiriniz. Rusya ekspres vize katma değerli bir hizmettir.

Rusya Vizesi İletişim Hattı